Magrus “Power Hosting for Everyone” Hakkında

Magrus, 2001 yılında kurulan sunucu hizmetleri ve bilgi teknolojileri şirketidir. Magrus’un geçmişi 1998 yılında temelleri atılan soshost.net oluşumuna kadar uzar. Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa merkezli veri merkezlerinde bulunan sunucularıyla özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de hizmet sunan soshost.net, o tarihlerde önde gelen yönetim panellerinden biri olan Ensim ile işbirliği yaparak Magrus, ‘Hosting for Pros’ mottosu ile kabuk değiştirmiş ve tamamen Amerika Birleşik Devletlerin’de bulunan veri merkezlerinden müşterilerine hizmet veren bir kuruluş olmuştur. Soshost.net şirketin o tarihteki ortaklarına devredilmiştir. 

2001 yılından 2005 yılına kadar video sunucu, e-ticaret alt yapısı gibi hizmetleri yurt dışı müşterilerine yerinde hizmet, online destek sunan Magrus güçlü alt yapısı ile üçüncü taraflara ‘white label’ hizmetler sunmuştur ve sunmaktadır. 

Magrus’un Türkiye hedefli çalışmalara başlaması 2005 yılında Koç Sistem ile birlikte Kobi’lere sunduğu web sitesi tasarımı ve yönetimi hizmetleriyle olmuştur. 2016 yılının sonlarında Magrus, Kanada, Fransa, Amerika Birleşik Devletlerin’de bulunan sunucuları ile Türkiye’de tespit ettiği yetkin ve uygun bütçeli sunucu hizmeti sağlayıcı boşluğunu doldurmak için Türkiye faaliyetlerini ‘Power Hosting for Everyone’ motto’su ile müşterilerine, Türkçe dil, Türkçe destek, yerinde hizmet ile sunmaya başlamıştır.

Artık Türkiye’de de bire bir çözüme odaklı, biçilmiş kaftan özelleştirilebilir planlarıyla Magrus;  kişisel hosting, kurumsal hosting, sanal sunucu, bayi ve atanmış sunucularda, uygulama ve bulut sunucularında sizi ve işinizi öne çıkarıcı, sürdürülebilir çözümler sunuyoruz.